İstanbul Estetik Merkezi Ana Sayfa
Ana Sayfa
| Türkçe
| English
Yara İzi Skar Faça Jilet İziBunalım sonucun kolun jilet ile çizilmesi kolda kalıcı...
Göz Kapağı EstetiğiGöz kapağında yaşlanmaya bağlı yada kalıtsal sebeplerl...
Kaş Kaldırma EstetiğiKaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle d...
Popo Estetiği Popo KaldırmaSon günlerde moda olan estetik konusu popo kaldırma ya...
Çene ve Çene Altı EstetiğiÇene şekil bozukluğu - deformiteleri - durumunda ortak...
Yüz GermeYüz estetiği ameliyatı, hastanın gevşeyen veya sarkmış...
Bacak EstetiğiVücudumuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölge...
Kulak EstetiğiKulak kepçesinin normalden daha öne kıvrık olması duru...
Burun Şekillendirme - RinoplastiBu ameliyatla burnun mevcut yapısı ve yüz ile orantısı...
Göğüs Estetiği AmeliyatlarıMeme yapısında bozulma oluşan bayan hastalara yapılan ...

Saç Ekimi Sayfaları

Saç ekimi sonrası
Saç ekimi sonrasında yeni ekilen greftler çok hassas bir durumdadır. Ekilen saçların uyum sağlaması için ilk 48 saat hiç bir şekilde sabun,şampuan, herhangi bir kozmetik ...
Follicular Unit Extraction- Fue
Fue- Foliküler Ünite Saç Ekiminde Alternatif Bir YaklaşımFoliküler ünite denen yapı, dermal bir kılıf ile çevrelenmiş ve içerisinde 1-4 adet kıl folikülü barındıran ve et...

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağında yaşlanmaya bağlı yada kalıtsal sebeplerle oluşmuş şişlik, sarkma vb problemlerin estetik cerrahi operasyonu ile giderilmesine Blefaroplasti denir. Bu operasyonda, alt ve üst göz kapaklarından fazla yağ dokusu ve derikas fazlalıkları ile birlikte çıkarılır.

Göz Kapağı EstetiğiDüzgün yapılmış bir blefaroplasti hastaya daha genç bir görünüm kazandırır. Göz estetiği lokal anestezi altında yapılmaktadır. Çok ince iğne ile lokal anestezik enjekte edilerek tüm göz kapağı uyuşturulur. Üst göz kapağı için kesi göz kapağının katlanma yerinden yapılır. Bu nedenle göz açıkken hiç bir iz görünmez. Alt göz kapağında ise kesi kirpiklerin hemen altından yapılır. Bu nedenle iz görünmez. Ayrıca göz kapakları insan derisinde en az iz kalan bölgelerdendir.

Her cerrahi girişimden sonra az veya çok görülebilen bir iz (skar) kalır. Önemli olan bu izin çok ince ve belirsiz olmasıdır. Önceleri pembe renkte olan ameliyat izi zamanla beyazlaşır veya normal ten rengine dönüşür. Göz kapağı ameliyatı burun estetiği ameliyatı ile aynı anda yapılmamalıdır. Burun ameliyatından göz kapaklarında şişmeler ve ödem olabileceği için iki ameliyat ayrı zamanlarda yapılmamalıdır.

Göz Kapağı EstetiğiBlefaroplasti ameliyatı genellikle bir saat sürer. Alt ve üst göz kapağı birlikte ameliyat edilecekse, önce üst göz kapağı sonra alt göz kapağı ameliyat edilir. Dikişler ameliyattan üç ila yedi gün sonra alınır. Dikişler alındıktan sonra, göz kapağı çevresindeki şişlik ve morluk giderek kaybolacaktır. Genellikle bir hafta içinde hasta günlük hayatına dönebilecektir. İyileşme hızına ve doktorun önerilerine bağlı olarak kalan morluğu saklamak için makyaj yapabilir.

Birkaç hafta güneş ışığı, rüzgar ve diğer irritanlara duyarlı olunabileceğinden, dışarı çıkarken, güneş gözlüğü takılmalıdır. Ameliyat sonrası 3-5 gün süreyle günlük aktivitelerden, üç hafta kadar da ağır aktivitelerden ve kan basıncını arttıran aktiviteler uzak durulmalıdır. Sıvı tutulmasına neden olacağından alkol alınması sakıncalıdır. Ameliyat sonunda göz kapaklarını kapatan bir pansuman uygulanır. Ertesi gün bir pansuman yapılarak sargılar değiştirilir. Daha sonra 3-7 gün arasında iki pansuman daha yapılarak dikişler tedricen azaltılarak alınır.
Göz Kapağı Estetiği
Göz kapağı estetiği Plastik Cerrahinin en çok yüz güldüren ameliyatlarından biridir. Ameliyatın göz çevresindeki etkisi 5 - 10 yıl kadar kalacaktır. Daha sonra deri ve diğer dokuların yaşlanmasıyla etki giderek azalacaktır. Göz kapağı estetiği ile birlikte kaş kaldırma ameliyatı yapılabilir. Kaşların kaldırılması yüze daha genç bir ifade verecek, üst göz kapağı da daha gergin olacaktır.

 

 

 

 

 

Göz Kapağı Estetiği Göz Kapağı Estetiği    
Öncesi Sonrası

 

 

Ana Sayfa | Sık Kullanılanlara Ekleyin | istanbul-estetik.com 'u Ana Sayfam Yap | Web Tasarımcıya e-Posta | e-Posta
İstanbul Estetik Merkezi
Talatpaşa Caddesi No:39 Bahçelievler / İSTANBUL
0212 441 08 08 - 0532 287 53 10

İstanbul Saç Estetik Op.Dr.Alp ASLAN Saç ekim Saç ekimi fiyatları Saç ekimi Saç ekimi